Colostrum – revolučný výživový doplnok pre deti i dospelých

Colostrum - revolučný výživový doplnok pre deti i dospelých

Mledzivo, sekrét vylučovaný tesne po pôrode prsnou žľazou všetkých samičiek cicavcov, predstavuje pre novorodenca okrem svojej výživovej hodnoty s vysokým obsahom vitamínov, minerálov a stavebných kameňov – bielkovín, taktiež nenahraditeľný zdroj látok ovplyvňujúcich vývoj jeho imunity, látok poskytujúcich priamu ochranu proti mikroorganizmom a faktorom pôsobiacich na rast a obnovu buniek.

V období rastúceho počtu ochorení z porúch imunity, alergií a hroziacich epidémií nových chrípkových vírusov predstavuje Colostrum okamžitú ochranu a pri dlhodobom užívaní nástroj významne posilňujúci obranyschopnosť organizmu.

Kravské Colostrum je druhovo nešpecifické s asi 30 – 40x vyššou biologickou aktivitou ako ľudské. Pre vysoký obsah imunoglobulínov a regulátorov imunity, ako sú lyzozym, laktoferin či interferon, je prospešným doplnkom liečby akútnych i opakujúcich sa vírusových, bakteriálnych či parazitárnych infekcií, infekčných hnačiek, zápalov črevného systému a kĺbov. Pre zanedbateľný obsah laktózy v porovnaní s mliekom je dobre tolerované i osobami s neznášanlivosťou mliečneho cukru. Jeho užívanie je bežné bez známych vedľajších účinkov a je vhodné i pre deti.

Vzhľadom na krátke obdobie, kedy sa Colostrum tvorí, je tekuté Colostrum mimoriadne vzácnou surovinou. Odobrané kravám tradičných európskych chovateľov dobytka v prvých hodinách po pôrode teliat, bez chemickej úpravy a šetrným spracovaním za studena, je revolučným doplnkom pri aktivácii, podpore a regulácii imunitného systému.

Látky, ktoré Colostrum obsahuje, fungujú u teliatka ako očkovanie – ponúkajú rozsiahlu imunitnú materskú ochranu. Vysoký podiel životne dôležitých komponentov zabezpečuje zdravie a životnú silu.

Prečo je Colostrum také cenné?

Colostrum obsahuje vysoko špecifické, imunologicky účinné látky ako:

Imunoglobulíny

Tieto “inteligentné” molekuly na bielkovinovej báze plnia v tele rolu ochrancov. V každom momente kontrolujú, či do organizmu neprenikli vírusy, baktérie alebo antigény. Pokiaľ votrelca zistia, ihneď informujú makrofágy, T bunky, B bunky, ktoré ho zneškodnia. Imunoglobulíny si každý nebezpečný kontakt pamätajú po celý život a ich aktivita znamená rýchle riešenie – preto sú tak dôležité.

Rastové faktory

Rastové faktory umožňujú rast buniek a ich diferencovanie. Hrajú dôležitú rolu vo vývoji a v dozrievaní tkanív. Dospelý organizmus ich ocení predovšetkým pri regenerácii, kedy tkanivo obnovujú, respektíve urýchľujú hojenie.

Imunoregulátory

Imunitná obrana je veľmi zložitý a komplexný systém. Okrem molekúl bojujúcich musí telo disponovať tiež molekulami korigujúcimi, regulačnými. Aby sme boli chránení pred ochorením, musí telo reagovať rýchlo. Ako vírusy, tak baktérie sú totiž schopné rozmnožiť sa dvojnásobne aj v priebehu niekoľkých minút – preto potrebujeme molekuly bojujúce, imunoglobulíny a rastové faktory. Imunitná odpoveď sa ale musí včas ukončiť, pretože nadmerne aktívny imunitný systém môže spôsobovať alergie (telo reaguje i na neškodné látky, napr. trávne pele, prehnanou imunitnou odpoveďou, ako je kašeľ, astma atď.), prípadne tiež napádať bunky vlastného tela a vyvolať autoimunitné ochorenie – od toho sú tu práve imunoregulátory.

Vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny

V Colostre od LR Health & Beauty sú tieto dôležité látky namiešané v dokonalej harmónii – tak, ako tomu velí sama matka príroda. Vďaka studenému spracovaniu bola zachovaná rovnováha, ktorú oslabený organizmus potrebuje.

Táto živina je v prírode jedinečná, pretože obsahuje ochranné imunoglobulíny v najvyššej, prirodzenej koncentrácii.

Colostrum od LR

Colostrum od LR spĺňa najvyššie požiadavky na kvalitu pri procese získavania a spracovania:

 • iba prebytočné mlieko z prvých 12 hodín po pôrode, pretože má najvyšší obsah imunoglobulínov
 • výhradne od kráv z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska
 • záruka kvality spätným overovaním každej šarže
 • patentovaný, vysoko cenený a šetrný spôsob výroby za studena

Tým je v konečnom produkte dosiahnutá najvyššia možná koncentrácia obsiahnutých látok

LR Colostrum DirectColostrum DIRECT

 • 100% čisté kolostrum (mledzivo)
 • odtučnené a bez kazeínu (syrovina)
 • nepasterizované; využíva sa vysoko akostný a šetrný postup výroby za studena

Odporúčané dávkovanie: denne 8 ml

125 ml


LR Colostrum CompactColostrum COMPACT

Je vhodné na pravidelné užívanie.

Odporúčané dávkovanie: 2x denne 1 kapsula

60 kapsúl / 30,9 g

 

 

 

 


 

19 názorov na “Colostrum – revolučný výživový doplnok pre deti i dospelých

 1. Mária Pribitna hovorí:

  Zdravim,chcela by som dávať koloseum svojej 3 ročnej a 8mesacnej dcérke,nakoľko majú zápal priedušiek. Môžu ho užívať obe? Aký je pre deti najlepší? Ďakujem za odpovede

 2. Jana Rybarova hovorí:

  Dobry den. Je pripravok vhodny pre 5rocne dieta s diagnozou diabetes mellitus1 ?
  Dakujem

 3. Veronika hovorí:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či colostrum môžu užívať tehotné a dojčiace ženy. Nakoľko je nepasterizovaný. Ďakujem za informáciu.

 4. Lucia hovorí:

  Je mozne kombinovat kolostrum s kravskym mliekom? Ak ho dam vecer malemu do mlieka bude to vadit? Dakujem

 5. Anikó hovorí:

  Dobrý deň!Ako dlho môže piť moja 4 ročná dcérka tekutý colostrum? Dávkovanie je pre ňu taktiež 8 ml/deň?

  • salajm hovorí:

   Dobrý deň, čas užívania kolostra nie je obmedzený, ale 8 ml / deň môžete kľudne znížiť na 3 ml. S pozdravom Salaj

 6. Danka hovorí:

  Dobrý deň, môžem brať colostrum v období tehotenstava (prvý tirmeser) na podporu imuniti alebo prípadne že by som ochorela? (nachladnutie, hlieny, chrípka). Ktoré by ste mi odporučili tekuté alebo tabletky?

  • salajm hovorí:

   Dobrý deň, v tehotenstve kolostrum môžete, ak je to na prevenciu tak kapsulky. S pozdravom Salaj

 7. Radka hovorí:

  Dobry vecer, nozem sa spytat…. moze colostrum upchavat??? 5.5rocna dcerka ho berie 5 dni a nekakala od vtedy…. do jeho uzivania mala stolicu kazdy den…. dakujem za info….

 8. lubica hovorí:

  može brat colostrum 2rocne dieta ,mala zapal mocoveho mechura a teraz ma laringitidu.ak može brat tak ake davkovanie doporucujete a ktore colostrum je najvhodnejsie. srdečna vďaka

 9. Monika hovorí:

  Dobrý deň chcem sa spýtať na kolostrum v kapsula h môžem obsah kapsuly vyspať na lyžičku a dat malej 2,5 ročnej alebo stratí učí ôk keď nezie celú kapsulu? Stačí 1 kapsula denne pre 2,5 ročne dieťa a 6,5 ročne dieťa?

  • salajm hovorí:

   Dobrý deň, áno, môžete vysypať z kapsulky. Pre malé deti na prevenciu stačí jedna kapsulka denne.

Comments are closed.