Reishi – huba kráľov v LR kvalite

Reishi - huba kráľov v LR kvalite

Reishi pochádza z ďalekého východu. Pre svoju vzácnosť je nazývaná aj huba kráľov. Používa sa už viac ako 4000 rokov. Reishi patrí medzi medicinálne huby. Posilňuje obranný systém a dopĺňa prírodnú liečbu pre rad chorôb. Obsahuje “múdre” cukry, triterpenoidy a látky potrebné pre výživu organizmu (minerály, vitamíny, aminokyseliny).

Zo šiestich farebných variant reishi LR spracováva červené plodnice – tie obsahujú najsilnejší koncentrát účinných látok zo všetkých druhov reishi:

 • Polysacharidy (múdre cukry) – podporujú biele krvinky, chránia organizmus proti infekciám a nádorom
 • Triterpenoidy – podporujú imunitu, majú protinádorové a antialergické účinky
 • Germánium – antioxidant s protinádorovými účinkami, blahodárne pôsobí na imunitný systém. Reishi od LR obsahuje 4x viac germánia než vyhľadávaný ženšen
 • Ling-zhi proteín – má antialergické vlastnosti
 • Adenosín – má pre cievy rozťahujúce účinky, zabraňuje zhlukovaniu krvných doštičiek

Existujú 3 metódy pestovania. LR zvolila metódu najkvalitnejších plodníc, teda kultiváciu na dlhých dubových klátikoch. Výsledkom je huba s veľmi vysokým obsahom (cca 30%) polysacharidov.

Existujú 2 spôsoby výroby potravinových doplnkov z reishi. Pretože je každý výnimočný niečim iným, LR dômyselne kombinuje obe tieto varianty a používa biomasu aj extrakt. Vďaka tomu obsahuje naša LR Reishi maximum účinných látok a má vysokú koncentráciu polysacharidov. LR kapsuly obsahujú 240 mg extraktu z huby a 100 mg jej prášku – jedinečná sila.

10 hlavných účinkov Reishi na ľudský organizmus

 1. protinádorový – podpora imunity a bielych krviniek, indukcia bunkovej smrti nádorových buniek, zábrana metastázovania, zábrana vrastania ciev do nádoru, obmedzenie delenia nádorových buniek. V Japonsku a v Číne je lesklokorka v tejto indikácii schválená ako liek užívajúci sa ako významný doplnok onkologickej liečby pri rade nádorových ochorení. Existuje mnoho kazuistík o pozitívnych účinkoch reishi na zhubné nádory,
 2. antimikrobiálny – pôsobí proti baktériám, vírusom, môže zabraňovať ich množeniu a rastu,
 3. imunostimulačný – podporuje imunitný systém,
 4. imunomodulačný – tam, kde je imunita namierená voči vlastným tkanivám, ju upravuje do normálnych medzí,
 5. antioxidačný – zachytáva škodlivé voľné radikály,
 6. antialergický – tlmí prejavy alergických chorôb,
 7. protizápalový – znižuje prejavy zápalu,
 8. detoxikačný – pomáha telu zbavovať sa toxínov a vylučovať ich,
 9. regeneračný – pomáha pri výstavbe a obnove tkanív,
 10. omladzujúci – anti-age efekt, teda efekt spomaľujúci prejavy starnutia.